Żywienie jest jednym z najważniejszych elementów opieki nad koniem, ponieważ wpływa na jego zdrowie, zachowanie i wygląd. Zapewniamy profesjonalne żywienie koni, które jest kontrolowane przez doświadczonego zootechnika. Konie regularnie 5 razy w tygodniu dostają mesz (Mesz składa się z siemienia lnianego, który korzystnie wpływa na przewód pokarmowy, otrąb pszennych (lekkostrawne i mlekopędne), owsa jako składnika energetycznego, śruty oraz takich dodatków, jak np. sól, lucerna, słonecznik, wytłoki jabłkowe lub z czarnej porzeczki, wysłodki buraczane, zioła i inne. Składniki paszy są mieszane, a następnie parzone.

 

Ziołolecznictwo -zioła odgrywają bardzo ważna rolę w żywieniu i leczeniu koni. Są to rośliny, które zawierają składniki odżywcze potrzebne innym forma do życia. Z powodu braku trawiastych pastwisk zawierających pewną gamę ziół , które powinny uzupełniać dietę naszych podopiecznych, zapewniamy im ten niedobór dodając zioła w różnej postaci do meszu. Zajmujemy się również leczeniem ziołami. Bardzo często zdarza się tak ,że leki które okazują się nieskuteczne zastępujemy ziołami, które po pewnym czasie dają pożądany efekt.

 

Ruch jest potrzebny zwierzęciu do utrzymania dobrej kondycji, zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Potrzeba ruchu wynika z jego natury. Konie mają (w cenie pensjonatu) zapewniony ruch w karuzeli ( 5 razy w tygodniu), dzięki czemu nie tracą kondycji i dobrego zdrowia. Klienci przyjeżdżając ( zazwyczaj nie systematycznie , w wolnym czasie) do swoich koni, mogą bez obaw osiodłać swojego przyjaciela i wypuścić się ze spokojem na przejażdżkę, nie ryzykując nadmiarem energii lub złym stanem fizycznym lub psychicznym konia.

 

Czyste boksy są bardzo istotnym elementem, gdyż wpływają na jakość wdychanego powietrza przez konie. Zachowanie czystości w stajni pozwala uchronić konie przed gniciem strzałek, niepożądanymi chorobami, utrzymaniem świeżości i przyjemnego zapachu, jest dużo mniejsze ryzyko pojawienia się chorób oddechowych i grzybiczych. Boksy sprzątane są rano do czysta, a wieczorem zbierany kał dzięki czemu konie mają zachowaną należytą czystość. Dościelane mają codziennie słomę w takich ilościach by zapewnić im komfort do następnego dnia.

© Stajnia Kamila 

Szarka Chrzanowska

+48 506 112 916

Bogdan Chrzanowski 

+48 501 746 611

Adres

ulica Kresowa 77
96-321 Ojrzanów

Socialize with us

  • facebook-square
  • youtube-square

Equine Award Winner