„Stajnia Kamila” powstała w 1992 roku. W naszej historii (1994) powstał tu pierwszy w powojennej Polsce prywatny ośrodek treningu koni wyścigowych poza Torem Wyścigów Konnych na Służewcu. 

Doceniając walory terenu i obiektów przebywał tu również ze swoimi końmi inż. Marian Baniewicz. Znalazł tu kapitalne warunki do rozwijającej się gałęzi sportów konnych- rajdów długodystansowych.

Stajnia obecnie ma charakter pensjonatu, gdzie dużą wagę przywiązuje się dobremu samopoczuciu koni, ich właściwemu karmieniu, pielęgnacji i w efekcie dobremu zdrowiu.  

Właściciel, trener koni wyścigowych Bogdan Chrzanowski, znany jest w środowisku, jako jeden z najlepszych kowali ortopedów. Długoletnia praktyka w Czechach, Austrii i Niemczech gwarantuje dla koni przebywających w pensjonacie opiekę na najwyższym europejskim poziomie. W jego ślady podąża jego syn Daniel.

Sarka Chrzanowska (żona) zootechnik. Odbyła praktyki w Czechach (SK Napajedla) i Stadninie Koni Michałów. Wcześniej jeździec koni sportowych i koni wyścigowych.

Instruktor mgr Kamila Chrzanowska (córka) jest silnym punktem ośrodka. W trakcie nauki w Technikum Hodowli Koni odbyła praktyki w Stadninie Koni Michałów, SO Bogusławice i w Irlandii w stajni sportowej. Właściciele koni zawsze mogą liczyć na jej pomoc, bo oprócz profesjonalizmu, właściciel i jego koń mają jej spokój i zawsze miły uśmiech.

Pozostałe dzieci właścicieli Lucyna i najmłodszy Roland wspierają rodzinną firmę pomagając w wielu codziennych obowiązkach.

 

Przez ponad 25 lat pracują z pasją, doglądają powierzone im konie oddając im serce. Nie lubią monotonii. Pracują nad rozwojem. Stajnia zajmuje się również opieką nad końmi z różnymi schorzeniami i emerytami . Wiedza właścicieli i wieloletnie doświadczenie ciągle owocuje znaczną poprawą kondycji i psychiki powierzonych koni. Znajdują uznanie nie tylko u właścicieli ale również u lekarzy weterynarii.

© Stajnia Kamila 

Szarka Chrzanowska

+48 506 112 916

Bogdan Chrzanowski 

+48 501 746 611

Adres

ulica Kresowa 77
96-321 Ojrzanów

Socialize with us

  • facebook-square
  • youtube-square

Equine Award Winner

Wiedeń- Bogdan i Nurmi